Hepimiz kalmalıyız!

Kiezdemo PlakatKİRALARIN ARTMASINA KARŞI MAHALLE YÜRÜYÜŞÜ

Mahalle YÜRÜYÜSÜ:
14 Mart, Cumartesi, saat 16:00’da
Hermannplatz, Berlin-Neukölln

Berlin emlak şirketleri için bir cennet oldu. Kiralar sınırsız yükseliyor.Kiracıların zaten sınırlı olan hakları ali-cengiz oyunlarıyla ortadan kaldırılıyor. Yeni bir ev arayan çabuk çaresizleşiyor. Giderek daha çok insan, gelirinin büyük bir bölümününü kiraya harcıyor. Bir tarafta parasına para katanlar var, öbür tarafta ise günü kurtarma mücadelesi verenler ve evinde çıkmak zorunda kalanlar var. Landwehrkanal ve Hermannplatz. arasında kalan mahallede sosyal yapı tamamen değişmekte.

Fakat şu anda bu semtte bir kac mekan, dernek ve komün ev bu gidişata karşı direnmekte. Bu direnis örnekleri yanlış politikalara işaret etmektedir. Bütün gücümüzle onlarla dayanışıyoruz.

  • Allmende-„Alternatif göç politikaları ve kültür evi“ adlı derneğin kira kontratına son verildi ve 27 Mart’ta zorunla tahliye edilecek. (bakınız: http://allmendeberlin.de)
  • Hobrecht40 und „WildeWeser“: „Berlin Aspire Real Estate“ adlı firma kiracıları ali-cengiz oyunlarıyla çıkarıp daireleri özelleştirmeye çalışıyor. (bakınız: http://hobrechtstrasse40.blogsport.de und http://wildeweser.blogsport.de)
  • Friedel54 und Fulda53: „Citec Immo Invest GmbH“ adlı firma kaba yöntemlerle ve „sıcaklığı koruma sistemleri“ ve „çatılı çöp alanları“ gibi ihtiyaç duyulmayan uygulamalarla kiraları %70 artırmaya çalışıyor. (bakınız: http://friedelstrasse54.blogsport.eu)

Bu yürüyüşle, özellikle akşl almaz yöntemlerle kiraların yükseltilmesi veya tahliye edilmelere karsı, direnen insan ve grupları desteklemek ve diger insanların da örgütlenmesine katkıda bulunmak istiyoruz.
Yalnızca dirnenler kazanabilir!
Bazi dayanismaci komsular

Mahalle YÜRÜYÜSÜ:
14 Mart, Cumartesi, saat 16:00’da
Hermannplatz, Berlin-Neukölln
Hepinizi bekleriz!
Parti ve ulusal bayraklar istenmiyor!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.